شیراز گردی


شیرازگردی و تور شیراز در خدمات گردشگری آسایش گستر

تورهای گردشگری یک روزه و چند روزه در شیراز

تور شیرازگردی و دیدن از مکان های تاریخی 

شیرازگردی و دیدن از باغ های شیراز

تور شیراز گردی و دیدن از مقبره بزرگان

دیدن از مکان های تفریحی و گردشگری

 


 تور نیمروزی باغ ارم، آرامگاه حافظ و باغ جهان نما
 تور نیمروزی آرامگاه سعدی، باغ دلگشا و باغ عفیف آباد
 تور نیمروزی ارگ کریمخان، بازار وکیل، حمام وکیل و سرای مشیر
 تور یک روزه اماکن متبرکه شاه چراغ، سیدعلاءالدین حسین و علی ابن حمزه (ع)
 تور نیمروزی بازدید از نارنجستان قوام، خانه زینت الملوک و مسجد نصیرالملک
 تور یک روزه تخت جمشید، نقش رستم و نقش رجب و آرامگاه کوروش
 تور یک روزه کاخ ها و اماکن باستانی شهر فیروزآباد
 تور یک روزه شهر تاریخی بیشاپور، غار شاپور، کتیبه تنگ چوگان و دشت ارژن
 تور یک روزه آبشار مارگون و شهر توریستی اردکان
 تور یک روزه بهشت گمشده و چشمه گمبیل

 

 # خدمات گردشگری آسایش گستر


استان فارس و شیراز دارای آثار باستانی متعدد به جا مانده از سلسله حکومت های پیشین مانند حکومت ساسانی، زندیه و هخامنشین بوده که این آثار همانند تخت جمشید، پاسارگاد (مقبره کوروش کبیر)، شهر بیشاپور، نقش رجب، نقش رستم، ارگ کریم خانی و چندی دیگر اعتبار بسیار زیادی در جهان داشته و هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند. همچنین شهر شیراز به دلیل وجود مقبره بزرگانی همچون حافظ و سعدی به عنوان  نماد شهر ادب و فرهنگ شناخته می شود که دوستداران بسیاری را به این شهر زیبا می کشاند. علاوه بر این موارد، شهر شیراز در فصل بهار آب و هوایی مطبوع داشته و سر سبز و خرم می شود و باغهای بزرگ این شهر در این فصل فوق العاده زیبا می شوند و وجود درختان نارنج و پخش شدن عطر بهار نارنج در سطح شهر بسیار جذاب و دلنشین می باشد. در ادامه به تعدادی از مناطق گردشگری شیراز و استان فارس اشاره و توضیح داده خواهد شد.

 

تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم

تخت جمشید مرکز حکومت هخامنشی در دوران چندین پادشاه بزرگ مانند خشایار شاه بوده است که به دلیل آب و هوای بسیار خوب و معتدل در این مکان ساخته شد. این بنا دارای آثار فوق العاده ای بوده که همگی ساخته شده از سنگ می باشند . درمکان نقش رستم که در نزدیکی تخت جمشید قرار دارد، مقبره پادشاهانی همچون داریوش کبیر و خشایار شاه می باشد که با شکوهی وصف ناپذیر در دل کوه ساخته شده است.

اگرچه با حمله اسکندر مقدونی به این مکان و به آتش کشیدن کاخ‌های موجود در تخت جمشید، این مکان بسیار زیبا، آسیب جدی متحمل شد و قسمت اعظم این مکان تاریخی و با شکوه از بین رفت، ولی با این حال، باز هم میتوان شکوه و عظمت را در این آثار دید و با نگریستن به نقش و نگاره ها به عظمت، شکوه و اقتدار حکومت هخامنشیان پی خواهید برد. هر ساله بازدید کنندگان بسیاری همراه با تورهای گردشگری و یا شیرازگردی از این مکان تاریخی بازدید می کنند و علاقه مندان ویژه ای هم هر ساله خود را در زمان تحویل سال جدید به این مکان میرسانند

مکان دیگری که نشان دهنده شکوه حکومت هخامنشیان است، پاسارگاد (مکان مقبره کوروش بزرگ) می باشد. پاسارگاد شامل مجموعه‌ای از سازه‌های باستانی بر جای مانده از دوران هخامنشی همچون آرامگاه کوروش بزرگ، پاسارگاد، باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ دروازه، پل، کاخ بارعام، کاخ اختصاصی، دو کوشک، آب‌نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، ساختارهای دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری، محوطه مقدس و تنگه بلاغی می باشد.

 

حافظیه

مردم ایران، شهر شیراز را به عنوان شهر عشاق و شهر شعر و شاعری می شناسند به این دلیل که مقبره دو شاعر بزرگ ایران زمین یعنی حافظ و سعدی که اشعار عاشقانه آنها شهره خاص و عام است، در این شهر قرار گرفته است. مقبره حضرت حافظ (حافظیه) مکانی بسیار زیبا و آرامش بخش بوده که مانند یک باغ سرسبز و خرم می باشد. این شاعر بزرگ محبوبیت ویژه ای در بین مردم داشته به نحوی که دیوان اشعار حافظ در هر خانه ای از ایرانیان وجود دارد و اعتقاد عجیبی به این شاعر و اشعار ایشان دارند.

 

سعدیه

مقبره شاعر بزرگ شیرین سخن پارسی، حضرت سعدی در میان باغی بزرگ و خرم در شیراز قرار گرفته است. این مکان روزی محل زندگی وی  و به نام خانقاه بوده است. در این مکان زیبا و دلنشین، اشعار و سخنان پند آموز این شاعر بزرگ بر روی دیواره ها نوشته شده و حال و هوایی خاص به محیط آن می بخشد. دوستداران این شاعر بزرگ همراه با شیرازگردی، هر ساله به این کان فرح بخش یعنی سعدیه می آیند و با حضرت سعدی دیداری تازه می کنند.

 

باغ ارم

یکی از زیباترین مکان های گردشگری در کشور عزیزمان و شهر شیراز، بدون شک باغ ارم می باشد، که هر ساله بازدید کنندگان بسیاری به شوق دیدن این مکان زیبا به شهر شیراز سفر می کنند. این باغ تاریخی و بسیار زیبا، همیشه در طول تاریخ مورد وصف بزرگان و شاعران قرار گرفته و از زیبایی های این باغ در کتب تاریخی، دیوان شاعران و سفرنامه ها گفته شده است. این باغ زیبا در زمان دوره سلجوقیان بنا شده و در دوره های بعدی مکانی برای حاکمان زمان خود بوده و بعد از حکومت زندیه، در اختیار خان های ایل قشقایی قرار گرفته بوده است.

عمارت زیبای درون باغ ارم، در دوره ناصرالدین شاه قاجار و با پیروی از اسلوب معماری زندیه و صفویه  ساخته شد به نحوی که در خیلی از موارد همچون نقش ها و تصاویر موجود بر روی کاشی ها، از عمارت های دوران صفویه تقلید شده است.

دیدن از مکانهای تاریخی و گردشگری شیراز  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.